טיול למבוגרים

בהולנד אפשר לראות הרבה תרבות, להיפגש עם אנשים מסבירי פנים,  לישון טוב, לאכול טוב, לטייל המון, לעשות פעילויות גופניות בכל הרמות.

ברוב הערים ואף בכפרים קיימים מוזיאונים וגלריות המנציחות את ההיסטוריה הרחוקה והקרובה של הולנד.

ככלל, בכל מקום שאליו נגיע, ניתן לפנות למשרד VVV. (בהולנדית יש לומר "פֶה, פֶה, פֶה") שהוא לשכת מידע למבקרים. במשרד זה ניתן לקבל שפע מידע אודות פעילויות ומוקדי עניין מקומיים יחד עם דפי מידע ומפות. בערים הגדולות מועסק לרוב צוות מיומן. דרכם ניתן לעשות הזמנות וקניית כרטיסים שונים.

 שלטי הכוונה נמצאים בכל יישוב. ניתן למצוא את המשרד על פי הסמליל (לוגו) הזה:

אמסטרדם -  באתר האינטרנט (באנגלית) http://www.iamsterdam.com/

האג – העיר היפהפיה השוכנת קרוב לאוקינוס האטלנטי באתר DEN HAAG

חרונינגן – העיר הצפונית הסטודנטיאלית  המקסימה ב GRONINGEN.NL

אוטרכט – עיר במרכז הולנד (המון צעירים ישראלים לומדים בה) הקליקו UTRECHT

גאודה – עיר שקטה, יפה ועתיקה שמפורסמת בגבינות שלה GOUDA

דלפט – מפורסמת בעיקר בזכות החרסינה הכחולה והצייר וורמיר (הנערה עם עגיל הפנינה) DELFT

ליידן – עיר אוניברסיטאית, בה שכיות חמדה ארכיטקטוניות (כמו בשאר ערי הולנד) נמצאת במרחק קצר מכל הערים הגדולות ומנמל התעופה. LEIDEN

דן-בוס – העיר החשובה בדרום הולנד, לידה ביח"ר פיליפס ומוזיאון טכנולוגי מתקדם. DEN BOSCH              כתובה על המפות גם בשם s-Hertogenbosch

מסטריכט – עיר עליזה ושוקקת פעילות, ליד הגבול עם גרמניה. בה מוזיאונים, קונצרטים וטיולים. MAASTRICHT

ניימגן – נמצאת במזרח (דרום) הולנד ליד הגבול עם גרמניה. מפורסמת בזכות צעדת ארבעת הימים המסורתית  המתקיימת מדי שנה  (החל משנת 1909) .

Het Nationale Park de Hoge Veluw  ובו נמצא אתר בשם Kruller-Muller  (חובה!! לאוהבי פיקניקים, אמנות ומנוחה אמיתית) מתאים לכל הגילים. ניתן לעלות על האופניים הלבנים (ללא תשלום נוסף), להצטייד במפה ולתור את המקום המציג את מגוון צורות הטבע מעל האדמה ומתחתיה בהולנד.

 

דוגמה לתכנון יום טיול בהאג  (למבוגרים)

 

 

האג – מקום מושבה של מלכת הולנד (ביאטריקס), עיר הבירה של הצדק העולמי. בה שוכן ארמון השלום (PEACE PALACE). בהאג יש הכל. מרכז יפהפה של העיר העתיקה בצד עיר מודרנית. תעלות שלוות ונעימות, חופים ליד הים הצפוני (16 ק"מ רצועת חוף), נמל קטן ויפה, יערות ופארקים, טירה עתיקה משנת 1248, בניני הפרלמנט ההולנדי, מרכז קניות, פסאג' מפורסם מהמאה ה-19, מלונות מרהיבים ועוד.

בטיול בהאג כדאי לבקר גם בארמון השלום ובפארקים היפים של העיר הבינלאומית.

כמובן שאפשר לסייר בעיר מספר ימים ולהתעדכן בלשכות המידע המקומיות. ההצעה כאן היא לטיול בן יום, שבסיומו מגיעים למלון עייפים אך מרוצים (ולא רצוצים).

 

פותחים את הבוקר בסיור קצר בBUITEN HOF  המרכז הפוליטי של הולנד. בו מספר מבנים ארכיטקטוניים יפים. במקום זה, כבר משנת  1446 , מקיימים השלטונות את פגישותיהם עד היום (מקום מושבו של בית הנבחרים ההולנדי). אולי יתמזל לכם ותראו שר בממשלה מגיע באופניים לישיבה.

לאחר שספגתם את האוירה הנעימה והרגועה ונהניתם ממבנים יפים, אזור נקי ומטופח – זה הזמן לשתות קפה (כבר 10:00 בבוקר): הסתובבו אחורה וחפשו את מרכז הקניות שנקרא

Haagsche Bluf  נמצא בין Groenmarkt, Vlamingstraat, Venestraat Nieuwstraat. תמצאו מקום טוב באמצע לשתיית קפה, ואכילת כריך.

 

התחנה הבאה ששווה להגיע אליה היא ציור בשם פנורמה MESDAG – ציור המוצג בעיגול נמצא ב
Zeestraat 65
2518 AA  Den Haag

כרטיסים: למבוגר 5 אירו

 

הרגליים העייפות יכולות כבר לנוח במקצת. אפשר לעשות זאת באומניברסום   - קולנוע תלת ממדי, מסך עגול, משקפיים מיוחדים וכד'  נמצא ב

PRESIDENT  KENNEDYLAAN 5

כרטיסים: מבוגרים 9.00 אירו.

 

שווה לבקר גם בבית מאוריציוס    Mauritshuis  מידע באנגלית

Korte Vijverberg 8, Den Haag

שפע  יצירות של אמנים מפורסמים

כרטיסים: מבוגרים 9.00 אירו

http://www.mauritshuis.nl/

 

 אחרי הצהריים, בילוי בScheveningen טיול על חוף הים והפיר (טיילת על הים).

בערב בחודש אוגוסט יש מופע זיקוקי דינור באזור הטיילת.

רצוי לשבת לאכול ארוחת ערב באחת המסעדות במקום (מאכלי דגים שקלים לעיכול, מסעדה סינית, יפנית וכד').


בקיץ יש אור עד השעה 23:00 ואם לא יורד גשם, זה זמן לטיול נעים ונינוח והתרשמות מהתיירים והמקומיים הממלאים את הטיילת שליד חוף הים.

 

Comments